Výstava kompenzačních pomůcek

V rámci Tmavomodrého festivalu se uskuteční výstava výpočetní techniky pro zrakově postižené uživatele. Ve foyer sálu Břetislava Bakaly předvedou své novinky firmy:

ACE Design je původní česká firma zabývající se vývojovou a obchodní činností v oblasti výpočetní techniky a informačních technologií. Mezi zrakově postiženými je známa jako výrobce speciálního software pro nevidomé a slabozraké (OKO, WinMonitor, Asistent, Zoomview).

Sagitta se věnuje kompletní nabídce optických materiálů, jakými jsou speciální pomůcky pro slabozraké, lupy pro průmyslovou výrobu, pro využití v medicíně či lupy používané v kosmetických studiích. V roce 1993 společnost Sagitta rozšířila svou činnost i o výrobu brýlových čoček.

Spektra Je dodavatelem zpřístupněné výpočetní techniky nejen pro zrakově postižené.  Mezi zrakově postiženými je známa jako dodavatel speciálního software (jako např. ZoomText, Supernova) i hotových pomůcek jako jsou elektronické lupy, digitální zvětšovací lupy, digitální čtecí přístroje apod.